עורך דין המכון הרפואי

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים או חייג: 050-9693593

מחברת: עו"ד רובי אלבראנס

עו"ד רובי אלבראנס

עו"ד רובי אלבראנס הינה לשעבר מנהלת ענף וועדת ערר במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. לעו"ד אלבראנס ניסיון בניהול אלפי ערעורים על מגוון הסוגיות הרפואיות בגינן נשללים רישיונות נהיגה במכון הרפואי. עו"ד אלבראנס מכהנת כיום כיו"ר ועדת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים של לשכת עורכי הדין.
תוכן עניינים
עורך דין המכון הרפואי

עורך דין המכון הרפואי ז'ורבסקי אלבראנס

ככלל, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים נועד להעריך את מידת התאמתו של הנבדק לנהיגה ומניעת נהיגתו, במידה ומצבו האישיותי המשפטי או הבריאותי יכול לשבש את יכולתו לנהיגה בטוחה ובכך לסכן את שאר ציבור הנהגים והולכי הרגל. אלפי נהגים בישראל נדרשים להגיע מדי שנה לבדיקות אצל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים על מנת שזה יעמוד על מידת התאמתם לנהיגה אחראית ובטוחה. המכון הרפואי לבטיחות בדרכים עוסק בסקירת מצבו של הנוהג או מבקש רישיון נהיגה ומטרתו לוודא שהוא עומד בדרישות הרפואיות והחוקיות להחזיק ברישיון נהיגה. במילים אחרות, מדובר בסקירה של מכלול הנתונים של נוהג או מבקש רישיון המבוססים על מידע אשר מתקבל אצל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מאת גורמי השלטון השונים כגון משטרה, צה"ל בתי החולים ועוד, והערכת הפרעות התפקוד הנגרמות בשל מידע זה (במידה ויש כאלה) ולסבירות שמידע זה ישבש  את יכולות הנהיגה הבטוחה ולהגביר את הסיכון לגרימת תאונת דרכים. כאשר מקבלים זימון למכון חשוב מאד ליצור קשר עם עורך דין מומחה שמכיר את המכון, שיש לו ניסיון עם הוועדות והבדיקות של המכון הרפואי ושיידע איך לסייע ללקוחות שלו לצלוח את הוועדות, הן בפן הבירוקרטי והן בפן המשפטי, ולקבל בסופו של דבר את האישורים להחזרת או להנפקת רישיון הנהיגה. מומלץ מאד שלא להגיע למכון ללא ייצוג מקצועי שכן לייצוג מקצועי ע"י עורך דין המכון הרפואי עשויה להיות תרומה מכרעת לאישור הכשירות. רבים מהנבדקים יסיימו את הליך הבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים כשהם מוכרזים כ -לא כשירים לנהיגה או להמשיך ולהחזיק ברישיון נהיגה ומשמעות הדבר עלולה לעיתים להפריע להמשך מהלך חייהם ואף לפגיעה אנושה בפרנסתם. מסקנות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מתבססות בעיקר על תקנים והנחיות לקביעת נורמות לביצוע אך בכל מקרה המונח בפני בודקי המכון הרפואי, קיים מרווח לשיקול דעת מקצועי . מסקנות והחלטות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הנם למעשה דרך הנעה בין תקנים להנחיות רפואיות ומשפטיות כאשר בתחומים רבים שיקול הדעת של מומחי המכון הרפואי וועדת הערר הוא יהיה זה שקובע ויכריע בגורלו של רישיון הנהיגה. שיקול הדעת של מומחי המכון הרפואי וועדת הערר הנו קריטי במקרים רבים ומתבסס רובו ככולו על ניסיונם המצטבר ורב השנים ועל החלטות קודמות אשר התקבלו במהלך שנות פעילותם כאנשי מקצוע המתמחים בנושא. כיצד יסייע עורך דין המכון הרפואי?

כיצד יסייע עורך דין המכון הרפואי?

מטרתו העליונה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים היא לאתר את אותם נהגים העלולים לסכן את משתמשי הדרך עקב מצבם הרפואי והאישיותי העלול להשפיע על נהיגתם ולגרום כאמור לסיכון שאר הנהגים. יחד עם זאת, קשה להתעלם מכך כי במקרים רבים אין באפשרותו של המכון להתמודד עם אלפי הנהגים הבאים בשעריו וכתוצאה ממחסור בתקציבים ובכוח אדם , רבים המקרים בהם המכון הרפואי אינו מבצע את תפקידו כראוי ונהגים רבים נפסלים שלא לצורך. ריבוי תאונות הדרכים והקטל בכבישים חיזקו את הצורך בפעולות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אך למרבה הצער נהגים רבים מוצאים עצמם טובעים בהליכי בדיקה ארוכים ,בירוקרטיים ומיותרים הגורמים לפסילת רישיונם לתקופה ארוכה. מיקוד נושא הבדיקה הנדרשת וייעול ההליכים בעזרת עורך דין המכון הרפואי בפני בודקי המכון הרפואי עשוי להביא לקיצור משמעותי בהליכים הנדרשים ולהתייעלות וזירוז ההליך. בנוסף, לעיתים רבות יפרשו בודקי המכון הרפואי את התקנים וההנחיות בצורה חסרה כאשר אין בפניהם את מלוא התמונה הדרושה להכרעה וקבלת ההחלטה הנכונה. איתור ולמידת המסמכים והראיות הדרושים לניהול הליך תקין ויסודי בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הנו ראשון במעלה ועשוי להשפיע באופן משמעותי על שיקול הדעת של בודקי המכון. זאת ועוד, לעיתים מופנים אזרחים למרב"ד ללא כל הצדקה לדוגמא, סיבה רפואית שכבר אינה רלוונטית, תיק פלילי שנסגר או טעות של עובדי משרד התחבורה. מובן שעדיף כי אדם לא יופיע בפני המכון הרפואי שלא לצורך ויסתכן באיבוד רישיון נהיגתו. מטרתו של הייצוג ע"י עורך דין המכון הרפואי מנוסה ומקצועי, היא לבחון כל מקרה ומקרה ב"זכוכית מגדלת" ולהאיר את כל הסיבות מדוע על בודקי המכון הרפואי להפעיל את שיקול דעתם ולאפשר לנבדק לקבל את רישיון הנהיגה או להמשיך ולהחזיק בו. יצוג בפני המכון הרפואי וניהול ההליך בצורה מדויקת ויעילה ע"י עורך דין מנוסה ובקיא בתקנים ובהנחיות המרב"ד יכולה למנוע את עוגמת הנפש הכרוכה  באיבוד הרישיון ויפה שעה אחת קודם. משרדנו מתמחה בנושא המכון הרפואי וועדת הערר ועוסק נאמנה בייצוג אזרחים בפני ערכאות משרד הבריאות והתחבורה מזה יותר משני עשורים. עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

לפי הגדרת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, נהגים אשר נמצאו אשמים בכתבי אישום פלילים או בתיקים בפני בית המשפט לתעבורה, עלולים למצוא עצמם מזומנים כעבור זמן ולעיתים אף כעבור שנים מיום הרשעתם, לבדיקות אשר במהלכן יבדקו בודקי המכון את מידת כשירותם האישיותית לנהיגה בטוחה. נקודת המוצא של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים היא כי כל מפגש של אזרח עם רשויות החוק יכול להצביע על מידת נכונותו לציית לחוקי התנועה ומכאן ניתן לגזור את מידת מסוכנותו במלאכת הנהיגה. למעשה, מצב הדברים כיום הוא, שכל מפגש מתועד עם המשטרה יכול למעשה להוות סיבה מדוע לא יחודש רישיון נהיגה של הנבדק. זימון למכון הרפואי עלול להגיע בהפתעה גמורה ובכל מקרה מומלץ מאד להגיע מוכנים עם כל המסמכים הרפואיים והמשפטיים הרלוונטיים, ומכאן סיוע בהכנות של עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים שיש לו ניסיון והבנה מעמיקה אודות הבדיקות במכון, יכול להיות מכריע ובעל השפעה רבה על סיכויי ההצלחה של הנהג הנבדק .

במה תבוא לידי ביטוי העזרה של עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

ברגע שפונים אל איש מקצוע מנוסה ומיומן שמכיר את התחום ופועל בו בייצוג לקוחות – אין ספק שיש רגיעה מסוימת. לאחר בחינה של מסמכים או הבנה של כל פרטי המקרה המדובר עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים יוכל להציג בפני הלקוח שלו את כל התרחישים האפשריים ואיך לצלוח את הבדיקות במכון בצורה הטובה ביותר כך שהוא ייצא כשידו על העליונה. ברגע שהלקוח יידע לקראת מה הוא הולך, הוא יוכל לעדכן את עורך הדין שלו בכל התקדמות, בכל מכתב שיקבל או תוצאה של בדיקה, יעזור לו להבין את המצב ולבנות את האסטרטגיה המתאימה להמשך הדרך. מה בודקים במכון הרפואי ומהי חובת הדיווח?

מה בודקים במכון הרפואי ומהי חובת הדיווח?

ישנם גורמים נוספים מלבד משטרת ישראל אשר נדרשים לדווח למרב"ד במידה ומתעורר ספק בקשר להתאמתו האישיותית של אזרח לנהיגה בטוחה. לדוגמה- צה"ל נדרש לדווח על חיילים אשר השתחררו עת קיבלו פרופיל הכרוך בסעיפים נפשיים ויכול להצביע על ליקוי בשיקול הדעת ויכולת השיפוט של הנבדק. למעשה חובת הדווח  קיימת גם כלפי רופאים ובתי חולים אשר עוסקים בבריאות הנפש עליהם חלה החובה לשלוח למכון הרפואי נבדקים אשר קיים לגביהם החשש כי מידת התובנה והמודעות העצמית כמו גם יכולתם בהפקת לקחים הנה לקויה ונדרשת בדיקת המכון הרפואי בעניינם.  מלבד הנושאים הפליליים והתעבורתיים של הנבדקים המתוארים לעיל, עוסק המרב"ד גם בבעיות רפואיות הקשורות בנהיגה והעלולות לפגוע בתפקודו של הנהג .נבדקים אשר מתמודדים עם מחלות הקשורות בסוכרת, אפילפסיה ואיבוד הכרה, אירועים לבביים ועוד ידרשו לבדיקות אצל המרב"ד ובדרך כלל ידרשו להמציא מסמכים רפואיים בקשר למחלתם. רבים המקרים בהם אזרחים תמימים אינם מודעים לטיב המסמכים הרפואיים אותם הם מוסרים למרב"ד ולעיתים קרובות המסמכים הרפואיים אינם משרתים את מטרתם. יתרה מכך, מסמכים מסויימים יכולים אף להרע את מצב הנבדק אל מול המרב"ד ולגרום להיארכות הליכי הבדיקה לזמן ממושך ללא צורך ואף לפסילת רישיון הנהיגה. עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בעל ניסיון וההבנה אודות הבדיקות במכון ודרך הפעולה של הגורמים השונים במכון הרפואי, עשוי לשנות את התמונה מהקצה אל הקצה. ליווי הנבדק וייצוג הנבדק אל מול המכון הרפואי עשוי לחסוך עוגמת נפש רבה וקיצור הליכי הבדיקה בצורה משמעותית.

שכירת שירותי עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – הדבר הנכון לעשות

במכון הרפואי הנהג יעבור בדיקות רפואיות שונות על מנת לקבל את ההחלטה האם הוא כשיר לנהיגה ויכול לחדש את רישיון הנהיגה שלו. אין מדובר בעניין של מה בכך ואסור בשום אופן להקל ראש בעניין. עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים יעשה סדר, יבהיר את המשמעויות וייתן ללקוח שלו טיפים ועצות מה הוא יכול לעשות כתלות במצב האישי שלו או הסיטואציה שאליה נקלע. משרד עו"ד "ז'ורבסקי אלבראנס" מתמחה בשירותים וייעוץ שקשורים למכון הרפואי. עם הידע והניסיון שלנו אנחנו סייענו לאלפי לקוחות ונהגים במגוון רחב של מקרים, תיקים או תביעות שקשורים למכון הרפואי. עורך דין מרבד

עורך דין מרבד

המרבד עולה בשנים האחרונות לתודעה תוך כדי שיותר ויותר אנשים מכירים אותו ואת הפעילות שלו. אף אחד לא רוצה לקבל זימון להגיע אליו, שכן זה המקום שבו תתקבל החלטה חשובה והרת גורל האם נהג זה או אחר יוכל להמשיך לנהוג או שמא הוא לא יאושר להחזיק ברישיון נהיגה. חשוב מאד לדעת שכדאי מאד לפנות אל עורך דין מרבד שמכיר גם הוא את המכון ויכול לסייע – אם בייעוץ מקדים, אם בהכנה לקראת ההגעה והבדיקות שמבוצעות שם ואם בהגשת ערעור על החלטת אנשי המקצוע של המכון. דבר חשוב לא פחות הוא שעורך הדין יידע להסביר ללקוחות את המשמעות של ההגעה למכון.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים עורך דין

חובת הדיווח למרבד חלה על גופים שונים, כשכמובן בראש ובראשונה מדובר על משטרת ישראל, אך לא רק. למשל,  ישנה חובת דיווח על צה"ל כאשר חיילים משתחררים ממנו על רקע פרופיל הכרוך בסעיפים נפשיים. מבחינת משרד הרישוי והמכון הרפואי הדבר יכול להדליק נורה אדומה כי יתכן שהדבר מצביע על בעיה שיכולה לצוץ בהתמודדות עם נהיגה ועלולה לסכן את הנהג עצמו, נוסעים אשר נמצאים ברכבו או נהגים אחרים. . גם רופאים ובתי חולים אשר עוסקים בבריאות הנפש צריכים לדווח על מטופלים אשר קיים לגביהם החשש כי שיקול הדעת, המודעות ותכונות נוספות הנדרשות לנהיגה בטוחה מחייבות הפניה למכון הרפואי.  מעבר לכך, בוחן המרב"ד האם ישנן בעיות רפואיות העלולות  להפוך את הנהג ללא כשיר לנהיגה. .לדוגמה, ישנן מחלות כמו סוכרת, אפילפסיה ואיבוד הכרה, אירועים לבביים שכאשר הן אינן מאוזנות או שקיים סיכון מסוים שהאיזון בהן יופר,  הנהגים, או המעוניינים להוציא רישיון נהיגה ידרשו להמציא מסמכים רפואיים המוכיחים שמחלתם מטופלת היטב ושהיא מאוזנת כך שלא היו תסמינים לאורך זמן שעלולים לסכן את הנהג  ונהגים אחרים. לא תמיד אזרחים המתבקשים להגיש מסמכים רפואיים מגישים את המסמכים המתאימים. לעיתים אלה מסמכים שגורמים לעיכוב הבדיקות שמנהל המכון ואפילו לכך שרישיון הנהיגה נפסל. עורך דין מרבד בעל ניסיון וההבנה אודות הבדיקות במכון ודרך הפעולה של הגורמים השונים במכון הרפואי, עשוי לשנות את התמונה מהקצה אל הקצה. ליווי הנבדק וייצוג הנבדק אל מול המכון הרפואי עשוי לחסוך עוגמת נפש רבה וקיצור הליכי הבדיקה בצורה משמעותית.

מה התפקידים של עורך דין מרבד?

עורך דין מרבד שמכיר את דרך הפעולה של המכון הוא הכתובת לפנות אליה על מנת  לקבל ממנו הסברים וייעוץ. מטרת הזימון למכון היא החלטה האם אותו אדם יוכל להמשיך ולהחזיק ברישיון נהיגה ועבור לא מעט אנשים מדובר בעניין חורץ גורלות ולא פחות מכך. כאשר שוכרים את שירותיו של עורך דין הוא יבחן את הנסיבות ואת דרישותיו של המכון וינחה את הנבדק אילו מסמכים הביא. במידה והנבדק חש שהחלטת המרב"ד אינה מוצדקת. אין ספק שכאשר יש בתמונה עורך דין  ההתייחסות תהיה שונה ורצינית יותר, שכן זהו איש מקצוע המכיר היטב את דיני התעבורה, כולל הרלוונטיים לנושא המכון הרפואי, שיקרא לעומק את פרוטוקול הביקור והבדיקות ויוכל להביע את חוות דעתו המקצועית. כמובן שבכל מקרה הנהג או המועמד להוצאת רישיון יצטרך לעבור בדיקות רפואיות אך במידה בעזרת עורך דין מרבד יהיה ניתן לבחון את החלטות המכון לעומק. הוא יעשה סדר, יבהיר את המשמעויות וייתן ללקוח שלו טיפים ועצות מה הוא יכול לעשות כתלות במצב האישי שלו או הסיטואציה שאליה נקלע. משרד עו"ד "ז'ורבסקי אלבראנס" מתמחה בשירותים וייעוץ שקשורים למכון הרפואי. עם הידע והניסיון שלנו אנחנו סייענו לאלפי לקוחות ונהגים במגוון רחב של מקרים, תיקים או תביעות שקשורים למכון הרפואי. מה התפקידים של עורך דין מרבד?

שאלות ותשובות נפוצות בנושא תפקידו של עורך דין המכון הרפואי

בעת זימון למכון הרפואי יש חשיבות גדולה בהכנת המסמכים הרפואיים והמשפטיים הרלוונטיים. עורך דין המכון הרפואי עם ניסיון והיכרות עם מגוון סוגי הבדיקות במכון, יעזור לוודא שכל המסמכים הנדרשים קיימים וכן יוכל להפנות את הנבדק להשגת מסמכים חסרים מהגורמים המטפלים השונים.

עורך דין מומלץ המתמחה במכון הרפואי יבחן כל פרט ופרט, יקרא את המסמכים הרפואיים והמשפטיים ורק לאחר בחינה מדוקדקת והבנה של כל פרטי המקרה יוכל לשקף ללקוח שלו את כל התרחישים האפשריים. כמו כן עורך הדין יתווה את האסטרטגיה לצליחת הבדיקות במכון הרפואי (המרב"ד) או בהמשך הדרך, במידת הצורך, בייצוג המקרה מול וועדת הערר של המכון הרפואי.

לעיתים רחוקות מתגלות סתירות או טעויות שבוצעו בדיווח על הנבדק המיועד, אשר הביאו את משרד הרישוי לשלוח לו את הזימון לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים מלכתחילה.

עורך דין המומחה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים יהיה מי שיוכל לזהות את אותן בעיות ולהגיש בקשה לפתרון בנושא מול משרד הרישוי עוד לפני ההגעה לבדיקה במכון ברפואי.

מכל הנקודות שהעלינו כאן ניתן ללמוד שסיוע של עורך דין המתמחה בענייני המכון הרפואי ובעל ניסיון והבנה מעמיקה, יכול להיות מכריע ובעל השפעה גדולה על הסיכוי של הנבדק להצליח לעבור את בדיקות המרב"ד .

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים או חייג:

050-9693593

אודות ז'ורבסקי - אלבראנס

משרד עורכי דין ז'ורבסקי – אלבראנס מתמחה בדיני תעבורה ומציע מניפת שירותים משפטיים מקצועיים ואיכותיים.

משרדנו חרט על דגלו גישה ייחודית אשר רואה את "הלקוח במרכז", והערכים המנחים אותנו הם רגישות, מקצועיות, בקיאות, עדכנות, שקיפות, אמינות ויצירתיות משפטית.

אנחנו נעזור לך להחזיר את הרישיון שלך. עם ניסיון של מעל 20 שנה, אנחנו כאן בשבילך! משרד עו"ד ז'ורבסקי – אלבראנס מומחים בתעבורה והמכון הרפואי

כך אנחנו יכולים לסייע לך:

לכל שאלה בנושא ניתן ליצור קשר דרך האתר או לחייג למספר:
050-9693593

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את:

מחיקת נקודות תעבורה

מחיקת נקודות תעבורה

עבירות התנועה שנהגים עוברים בעת נהיגה או התנהגות על כביש מחולקות על פי דרגת החומרה שלהן וזו בתורה קובעת את העונש שיתקבל בגין ביצוע העבירות. לכל עבירה יש משמעות על עתידו של הנהג ועל רישיון הנהיגה שלו ולכן מה שבאמת כדאי ומומלץ זה לנהוג על פי החוקים וכך להימנע גם מאי נעימות וגם מפגיעה, חלילה, בעוברי אורח – נהגים או הולכי רגל. מי שביצע עבירה שבגינה נרשמו לו נקודות יכול לבחון אפשרות של מחיקת נקודות תעבורה אך יהיה עליו לעשות את זה בליווי צמוד של עורך דין מעולם התעבורה שמכיר את התחום ויידע איך יהיה הכי נכון לעשות את זה.

קרא עוד »
שלילת רישיון

שלילת רישיון

שלילת רישיון נהיגה פקודת התעבורה והתקנות המותקנות לפיה, כוללות רשימה הארוכה של עבירות תנועה ותעבורה ברמות שונות של חומרה. ישנן עבירות שהעונש עליהן יהיה קנס

קרא עוד »
בדיקת כשירות רפואית לנהיגה

בדיקת כשירות רפואית לנהיגה

אין זה מובן מאליו להיות נהג ולקבל את האישור לנהוג ואת רישיון הנהיגה התקף למשך כמה שנים. בעולם הרפואה הפיזית או המנטלית ידועים כמה וכמה

קרא עוד »
עורך דין תאונות דרכים

עורך דין תאונות דרכים

עו"ד תאונות דרכים ככל שתאונה היא בדרגת חומרה גבוהה יותר, כך יש לה השלכות רבות יותר בשל פגיעות בגוף וברכוש. משמעות הדבר היא מורכבות רבה

קרא עוד »
עו"ד נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות היא מעבירות התעבורה החמורות והמסוכנות ביותר. שתיית משקאות חריפים טרם נהיגה ברכב מסכנת את הנהג, הנוסעים והמשתמשים האחרים בדרך. אין ספור מחקרים שנערכו

קרא עוד »

הכנה לבדיקה במרב"ד

זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד) הוא איננו עניין של מה בכך. על פי נתוני משרד הבריאות, כ-40,000 נהגים ומבקשי רישיון בישראל מקבלים זימון מסוג

קרא עוד »

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה