באיזה מצב מקבלים זימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

זימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא חלק במשרד הבריאות אשר מופקד על ההחלטה להמליץ מי מתאים או לא מתאים מבחינה רפואית או אישיותית/פסיכולוגית לנהיגה. הנהגים שמקבלים זימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים מגיעים מאוכלוסיות מגוונות וכוללת מבקשי רישיונות להפעלת רכב ציבורי או כלי רכב כבדים, עברייני תנועה שסיימו ריצוי פסילה או שלילה, נהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים ונהגים עם מצב רפואי שעלול לפגוע בבטיחות המשתמשים בדרך, כגון בעיות ראייה, אפילפסיה, מחלת פרקינסון ועוד. הבדיקות והבחינות עצמן מהוות  מקור עיקרי לתסכול הנהגים והנובעת בין השאר מהזמן הממושך של המתנה לבדיקה ולמתן החלטות בעניינם. במקרים רבים מדובר בהליך מורכב, כאשר תוצאות הבדיקה יקבעו את זכאותכם לרישיון נהיגה בתוקף, לכן מומלץ להגיע מיוצגים על ידי עורך דין מומחה בתחום התעבורה. משרד עורכי הדין ז'ורבסקי – אלבראנס מתמחים בדיני התעבורה, בנוסף לייצוג וייעוץ ללקוחות אשר נמצאים לקראת בדיקת כשירות רפואית לנהיגה במכון לבטיחות בדרכים.

בדיקת נהיגה רפואית המתבצעת לאחר זימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים

לאחר קבלת זימון מאת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ותשלום האגרה בגין הבדיקה, ניתוח המקרה ומיון המסמכים הרלוונטים ישנה חשיבות רבה להמצאת חוות דעת של רופא מומחה לבדיקת כושר נהיגה המציגה את מצבכם הבריאותי בצורה חיובית ועשויה להשפיע על החלטת הוועדה הסופית. פנייה לעורך דין תעבורה מומחה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים על מנת לקבל הכוונה, מוצעת גם על מנת להיערך כראוי ליום הבדיקות והוועדה.

המלצת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

זימון המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לא מתחיל בבדיקות, במקום, המכון מנפיק מסמכי זימון לנהגים שהופנו אליו, על מנת להעריך את כשירותם הרפואית לנהוג. גורם מפנה עיקרי הוא בית המשפט לתעבורה, אשר יכול לשלוח נהג למכון הרפואי לבטיחות בדרכים ממגוון סיבות, לרבות מספר עבירות תעבורה של נהג או תאונת דרכים קטלנית, הרשעה בנהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים וכדומה. גורם עיקרי נוסף הוא דיווח של רופא, שנדרש לדווח על חולה עם מצב רפואי המהווה סיכון בכביש, כמו אפילפסיה, בעיות ראייה או בעיות לב וכד'. ישנו גם דיווח של פסיכיאטר על נהגים עם בעיות פסיכיאטריות שונות למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, זאת על מנת לקבוע אם מצבם הנפשי משפיע על יכולתם לנהוג.

קיבלת זימון מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים לבדיקה? כדאי להתייעץ איתנו. אנחנו במשרד עורכי דין ז'ורבסקי – אלבראנס נייצג אותך ונעשה את כל הנדרש על מנת להחזיר לך את הרישיון.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים:

מידע נוסף מרחבי האתר

הצהרת נגישות
הצהרת נגישות

ז'ורבסקי אלבראנס משרד עו"ד, אחראי על הקמת והפעלת אתר https://ja-taabura.co.il/ . אנו רואים חשיבות רבה במתן שירות שוויוני לכלל האזרחים ובשיפור השירות הניתן לאזרחים עם

קרא עוד »

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים :

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה