כיצד והאם ניתן להימנע משלילת רישיון נהיגה?

שלילת רישיון הנהיגה כתוצאה מעבירה על החוק היא עונש קשה השולל, ולו בצורה זמנית, את חופש התנועה שלנו, וכן, לעיתים היא גם פוגעת בחופש העיסוק שלנו ובכבודנו. מכאן שבתי המשפט קבעו לא אחת כי שלילת רישיון נהיגה אינו עניין של מה בכך, וכי יש לאזן בין ההתנהגות הלא הולמת בכביש לבין תקופת שלילת הרישיון שיש לרצות בגין אותה העבירה. אנחנו במשרד עורכי הדין ז'ורבסקי – אלבראנס פועלים כדי לאפשר לכל נהג ששללו לו את הרישיון לזכות ברישיונו בחזרה, או לצמצם את רכיב עונש הפסילה לתקופה מינימאלית ככל הניתן וזאת בזכות ניסיון רב שנים וייצוג של אין ספור תיקי תעבורה מוצלחים.

מי רשאי לעתור בעקבות שלילת רישיון נהיגה?

ישנם שלושה גורמים אשר בידיהם הסמכות לשלול רישיון נהיגה – המשטרה, משרד התחבורה/רישוי ובית המשפט. רק גורמים אלו מורשים להגביל את ניידות הנהג. כמובן ששלילת רישיון הנהיגה חייבת לקרות כתוצאה מעבירה ואינה יכולה להתבצע באופן שרירותי. ביטול רישיון הנהיגה מהווה עונש נפוץ בבתי המשפט לתעבורה, למרות שלא כל כתבי האישום מביאים לתוצאה זו. נהג המופיע בבית המשפט לתעבורה חשוף (גם אם אינו מאמין בכך) לשלילת רישיונו בשל מספר רב של עבירות. על פי כללי החקיקה, ישנן הפרות ספציפיות הגוררות תמיד עונש שלילת רישיון לתקופת מינימום של שלשה חודשים ואף מספר שנים תלוי בחומרת העבירה הנידונה.

מהי שלילת הרישיון המינימלית?

פקודת התעבורה קובעת עונשי מינימום בעבירות תעבורה שונות ומגוונות. שלילת מינימום נעה בין עונש פסילת רישיון של שלשה חודשים ועד עונש פסילת רישיון של שנים רבות.כך למשל, עבירת נהיגה אשר גרמה לפגיעה ברכוש או חיי אדם או, ענישה  בעבירה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול אשר העונש בגינה מתחיל בפסילת רישיון של שנתיים לפחות. יודגש כי גם אם בתי המשפט מחויבים בחוק, עדיין נתונה להם הסמכות והם  רשאים לסטות מענישת המינימום בנימוקים מסוימים. אז כיצד בעצם ניתן להימנע מעונש המינימום? בניהול נכון של הליכי המשפט נגד הנהג, על עורך דינו של הנהג לשכנע את לשכת התביעות בידע משפטי מתאים, לתקן את כתב האישום כך שיהיה ברור, למחוק את כתב האישום, או אף להוכיח לבית המשפט כי יש לזכות את הנהג מהעבירה לכאורה ובכך למנוע את תקופת שלילת רישיון הנהיגה. אם קיים הפוטנציאל שבית המשפט עלול לשלול את רישיון הנהיגה שלכם לתקופה ארוכה, עדיין חשוב לדבר עם עורך דין תעבורה בעל מוניטין על מנת להפחית את חומרת העונשים הנוספים שייתכנו.
אנחנו במשרד עורכי הדין ז'ורבסקי- אלבראנס מספקים מגוון שירותים משפטיים, לרבות תמיכה ייצוג וליווי משפטי במקרים של עבירות הכוללות נהיגה בזמן פסילה, וכן ליווי במכון הרפואי לבטיחות ובריאות בדרכים. נשמח לעזור גם לך!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים:

מידע נוסף מרחבי האתר

הצהרת נגישות
הצהרת נגישות

ז'ורבסקי אלבראנס משרד עו"ד, אחראי על הקמת והפעלת אתר https://ja-taabura.co.il/ . אנו רואים חשיבות רבה במתן שירות שוויוני לכלל האזרחים ובשיפור השירות הניתן לאזרחים עם

קרא עוד »

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים :

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה