מהי בדיקת כשירות רפואית לנהיגה ואיזה עורך דין יעזור לכם?

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים או חייג: 050-9693593

מחברת: עו"ד רובי אלבראנס

עו"ד רובי אלבראנס

עו"ד רובי אלבראנס הינה לשעבר מנהלת ענף וועדת ערר במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. לעו"ד אלבראנס ניסיון בניהול אלפי ערעורים על מגוון הסוגיות הרפואיות בגינן נשללים רישיונות נהיגה במכון הרפואי. עו"ד אלבראנס מכהנת כיום כיו"ר ועדת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים של לשכת עורכי הדין.
תוכן עניינים
מהי בדיקת כשירות רפואית לנהיגה ואיזה עורך דין יעזור לכם?

פסילת רישיון נהיגה מסיבות שאינן עבירת תנועה, או שלילה של משרד הרישוי, גורמת כמובן לאי שביעות רצון אדירה בקרב נהגים רבים. מצב בו רישיון הנהיגה יכול להיפסל שלא בשל עבירות תנועה היא לאחר בדיקה רפואית במרב"ד: המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. כאשר רישיון הנהיגה שלכם בסכנה, הבחינות המחמירות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים הופכות למלחיצות ביותר. הדבר נכון במיוחד לגבי נהגים שרישיון הנהיגה שלהם הוא גם מקור פרנסתם, כמו נהגי תחבורה ציבורית וכאלה שעבודתם מצריכה נהיגה.

מי לרוב מוזמן לביצוע בדיקת כשירות רפואית במכון הרפואי?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מזמן לבדיקה נהגים עם מחלות המסכנות את הנהג ואת משתמשי הדרך האחרים, כמו פרקינסון ואפילפסיה, נהגים שנתפסו עם אלכוהול או סמים בדמם, עברייני תנועה לאחר שלילת רישיון (ההזמנה תינתן בתום תקופת ההשעיה), קשישים, אנשים עם בעיות נפשיות, אנשים בעלי מוגבלויות וכל מי שרוצה לנהוג ברכב ציבורי (אוטובוס, מונית וכו').

חשיבות הפניה לעורך דין תעבורה המתמחה במרב"ד

לאחר בדיקות רבות המתבצעות במכון תתקבל החלטה אחת מתוך שתיים: האם להחזיר לנהג את רישיונו או האם לשלול אותו לפרק זמן מסוים- כל מקרה לגופו. המלצת המרב"ד עוברת למשרד הרישוי והוא יגיע להחלטה סופית כיצד לנהוג. בד"כ יקבל משרד הרישוי את קביעת המכון ויזןמן את הנהג להליך שימםוע ולאחר מפכן רישיונו יפסל. סדרת הבדיקות שבאמצעותן קובעים רופאי המרב"ד את החלטתם יכולה לכלול בדיקה פסיכולוגית, פסיכיאטרית ואף נרקולוגית במקרה בו נמצאו בדמו של הנהג סמים או אלכוהול. כאשר המכון מגיע להחלטה לשלול את הרישיון, זהו המקום שלכם לערער על ההחלטה בעזרת עורך דין תעבורה מומחה בהתמודדות מול המרב"ד. על הערעור תדון  ועדת ערר. את הערר יש להגיש עד 30 יום ממועד ההחלטה על שלילת הרישיון. חשוב להצטייד בחוות דעת רפואית הסותרת את זו שעליה התבסס המכון בהחלטתו לפסול את הרישיון. כמו כן חשוב ביותר לפנות למשרד עורכי דין שמתמחה בכל החוקים הרלוונטיים ומיומן בכל הקשור להתמודדות מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

משרד עורכי דין ז'ורבסקי- אלבראנס בעל ניסיון רב בייצוג נהגים מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועושה זאת שנים בהצלחה רבה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים או חייג:

050-9693593

אודות ז'ורבסקי - אלבראנס

משרד עורכי דין ז'ורבסקי – אלבראנס מתמחה בדיני תעבורה ומציע מניפת שירותים משפטיים מקצועיים ואיכותיים.

משרדנו חרט על דגלו גישה ייחודית אשר רואה את "הלקוח במרכז", והערכים המנחים אותנו הם רגישות, מקצועיות, בקיאות, עדכנות, שקיפות, אמינות ויצירתיות משפטית.

אנחנו נעזור לך להחזיר את הרישיון שלך. עם ניסיון של מעל 20 שנה, אנחנו כאן בשבילך! משרד עו"ד ז'ורבסקי – אלבראנס מומחים בתעבורה והמכון הרפואי

כך אנחנו יכולים לסייע לך:

לכל שאלה בנושא ניתן ליצור קשר דרך האתר או לחייג למספר:
050-9693593

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את:

עישון קנאביס בזמן נהיגה

האם שימוש בקנאביס רפואי מחייב זימון לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בישראל משתמשים בקנאביס רפואי לטיפול במגוון מצבים רפואיים. כתוצאה מכך, עולה השאלה האם שימוש בקנאביס רפואי מחייב זימון לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד).

התשובה לשאלה זו אינה חד משמעית. בעבר, נהגים המחזיקים ברישיון לקנאביס רפואי היו מחויבים לעבור בדיקה במרב"ד באופן אוטומטי. אולם, בשנת 2019, משרד הבריאות פרסם הנחיה חדשה ששינתה את המצב.

קרא עוד »
תשלום אגרה ועדת ערר

תשלום אגרה לפני הדיון בועדת ערר

ועדת ערר של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד) היא גוף שנועד לבחון מחדש החלטות רפואיות בנוגע לרישיונות נהיגה. אדם שהוחלט על פסילת רישיונו או הגבלתו, או מי שנדרש לעבור בדיקות רפואיות מיוחדות, רשאי להגיש ערר לוועדה זו.

קרא עוד »
איך לבחור עורך דין תנועה (תעבורה)

איך לבחור עורך דין תנועה (תעבורה)

תקנות התעבורה וחוקי הכביש בישראל יכולים להיות מסובכים ומורכבים, ולכן, במקרים של עבירות תנועה, מומלץ לשכור את שרותיו של עורך דין תנועה (תעבורה) מוסמך המומחה

קרא עוד »

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה