מהי בדיקת כשירות רפואית לנהיגה ואיזה עורך דין יעזור לכם?

פסילת רישיון נהיגה מסיבות שאינן עבירת תנועה, או שלילה של משרד הרישוי, גורמת כמובן לאי שביעות רצון אדירה בקרב נהגים רבים. מצב בו רישיון הנהיגה יכול להיפסל שלא בשל עבירות תנועה היא לאחר בדיקה רפואית במרב"ד: המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. כאשר רישיון הנהיגה שלכם בסכנה, הבחינות המחמירות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים הופכות למלחיצות ביותר. הדבר נכון במיוחד לגבי נהגים שרישיון הנהיגה שלהם הוא גם מקור פרנסתם, כמו נהגי תחבורה ציבורית וכאלה שעבודתם מצריכה נהיגה.

מי לרוב מוזמן לביצוע בדיקת כשירות רפואית במכון הרפואי?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מזמן לבדיקה נהגים עם מחלות המסכנות את הנהג ואת משתמשי הדרך האחרים, כמו פרקינסון ואפילפסיה, נהגים שנתפסו עם אלכוהול או סמים בדמם, עברייני תנועה לאחר שלילת רישיון (ההזמנה תינתן בתום תקופת ההשעיה), קשישים, אנשים עם בעיות נפשיות, אנשים בעלי מוגבלויות וכל מי שרוצה לנהוג ברכב ציבורי (אוטובוס, מונית וכו').

חשיבות הפניה לעורך דין תעבורה המתמחה במרב"ד

לאחר בדיקות רבות המתבצעות במכון תתקבל החלטה אחת מתוך שתיים: האם להחזיר לנהג את רישיונו או האם לשלול אותו לפרק זמן מסוים- כל מקרה לגופו. המלצת המרב"ד עוברת למשרד הרישוי והוא יגיע להחלטה סופית כיצד לנהוג. בד"כ יקבל משרד הרישוי את קביעת המכון ויזןמן את הנהג להליך שימםוע ולאחר מפכן רישיונו יפסל. סדרת הבדיקות שבאמצעותן קובעים רופאי המרב"ד את החלטתם יכולה לכלול בדיקה פסיכולוגית, פסיכיאטרית ואף נרקולוגית במקרה בו נמצאו בדמו של הנהג סמים או אלכוהול. כאשר המכון מגיע להחלטה לשלול את הרישיון, זהו המקום שלכם לערער על ההחלטה בעזרת עורך דין תעבורה מומחה בהתמודדות מול המרב"ד. על הערעור תדון  ועדת ערר. את הערר יש להגיש עד 30 יום ממועד ההחלטה על שלילת הרישיון. חשוב להצטייד בחוות דעת רפואית הסותרת את זו שעליה התבסס המכון בהחלטתו לפסול את הרישיון. כמו כן חשוב ביותר לפנות למשרד עורכי דין שמתמחה בכל החוקים הרלוונטיים ומיומן בכל הקשור להתמודדות מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

משרד עורכי דין ז'ורבסקי- אלבראנס בעל ניסיון רב בייצוג נהגים מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועושה זאת שנים בהצלחה רבה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים:

מידע נוסף מרחבי האתר

הצהרת נגישות
הצהרת נגישות

ז'ורבסקי אלבראנס משרד עו"ד, אחראי על הקמת והפעלת אתר https://ja-taabura.co.il/ . אנו רואים חשיבות רבה במתן שירות שוויוני לכלל האזרחים ובשיפור השירות הניתן לאזרחים עם

קרא עוד »

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים :

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה