מה המשמעות של בדיקת כשירות רפואית לנהיגה?

כל נהג אשר משרד הרישוי סבור שהוא עלול לסכן את הנמצאים בכביש בעת נהיגתו או מי שמעוניין לנהוג ברכב ציבורי ומטען גדול יידרש לעבור בדיקה רפואית. על ביצוע בדיקת כשירות רפואית לנהיגה מופקד המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, המציע שירותים רפואיים למשרד הרישוי ולבסוף מגיש את המלצתו למשרד הרישוי. אם אתם חוששים מהליך הבדיקה מול המכון לבטיחות בדרכים, יש לכם את הזכות להיות מיוצגים ולהתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום התעבורה המתמחה בניהול תיקים מול המרב"ד. משרד עורכי הדין ז'ורבסקי – אלבראנס מלווה נהגים מזה 20 שנה אל מול המכון לבטיחות בדרכים, משרד הרישוי ובתי המשפט לתעבורה ועושה זאת ביעילות, מקצועיות ומיומנות תוך מתן יחס אישי אדיב לכל לקוח.

איך נהג ידע שהוא מוזמן למוסד הרפואי לביצוע בדיקת כשירות רפואית לנהיגה?

במקרה של מבקש רישיון נהיגה לסחורה כבדה (משא כבד) או רישיון נהיגה ציבורי, נהג שימלא את פרטיו במשרד הרישוי וישאיר טופס ירוק יקבל זימון לביצוע בדיקת כשירות רפואית לנהיגה בדואר כעבור מספר חודשים. חיוני שברשות משרד הפנים תהיה כתובת הדואר הנוכחית של הנהג כדי שלא יחמיץ את הזימון הזה. חשוב לציין כי ההמתנה לבדיקת כשירות רפואית עשויה להיות ארוכה במיוחד, אך ניתן לפנות לעורך דין המתמחה בתחום על מנת לבחון את האפרשויות לצמצם את זמן ההמתנה. בנוסף, אם דווח למשרד הרישוי על ידי גורם מדווח (בתי משפט, ביטוח לאומי, צה"ל וכדומה) על נהיגתו המסוכנת של הנהג, יקבל הנהג זימון לביתו לבדיקת כשירות רפואית, גם זימון מסוג זה יישלח בדואר. במידה והנהג לא יתייצב לבדיקת הכשירות הרפואית לנהיגה, המכון רשאי לשלול את רישיון הנהיגה ולהודיע על כך למשרד הרישוי.

מהו מבחן הכשירות הרפואית לנהיגה?

סוג הבחינה תלוי בנסיבות הנבדק. נכון שיש קווי דמיון בין הבחינות השונות, אבל לכל נהג יהיה מבחן שונה, שנקבע על ידי רופא המכון הרפואי לבטיחות בדרכים שמעריך את המקרה שלו. הבחינה עשויה להימשך מספר שעות ולעלות כמה מאות שקלים. בנוסף לבחינת הנהיגה, יש צורך במספר טפסים רלוונטיים כדי לספק תיעוד רפואי הקשור לבריאות (בדרך כלל כאשר מיוחסת להם נכות כלשהי). אם אתם זקוקים לייצוג וייעוץ של עורך דין מומחה בתחום התעבורה, שיעזור לכם עם איסוף הטפסים הרלוונטיים למקרה, בהכנה לבדיקת המכון הרפואי ולערעור על תוצאות הבדיקה, צרו קשר עם משרד עורכי דין ז'ורבסקי – אלבראנס. נשמח לעמוד לרשותכם!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים:

מידע נוסף מרחבי האתר

הצהרת נגישות
הצהרת נגישות

ז'ורבסקי אלבראנס משרד עו"ד, אחראי על הקמת והפעלת אתר https://ja-taabura.co.il/ . אנו רואים חשיבות רבה במתן שירות שוויוני לכלל האזרחים ובשיפור השירות הניתן לאזרחים עם

קרא עוד »

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים :

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה