מה המשמעות של בדיקת כשירות רפואית לנהיגה?

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים או חייג: 050-9693593

מחברת: עו"ד רובי אלבראנס

עו"ד רובי אלבראנס

עו"ד רובי אלבראנס הינה לשעבר מנהלת ענף וועדת ערר במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. לעו"ד אלבראנס ניסיון בניהול אלפי ערעורים על מגוון הסוגיות הרפואיות בגינן נשללים רישיונות נהיגה במכון הרפואי. עו"ד אלבראנס מכהנת כיום כיו"ר ועדת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים של לשכת עורכי הדין.
תוכן עניינים
מה המשמעות של בדיקת כשירות רפואית לנהיגה?

כל נהג אשר משרד הרישוי סבור שהוא עלול לסכן את הנמצאים בכביש בעת נהיגתו או מי שמעוניין לנהוג ברכב ציבורי ומטען גדול יידרש לעבור בדיקה רפואית. על ביצוע בדיקת כשירות רפואית לנהיגה מופקד המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, המציע שירותים רפואיים למשרד הרישוי ולבסוף מגיש את המלצתו למשרד הרישוי. אם אתם חוששים מהליך הבדיקה מול המכון לבטיחות בדרכים, יש לכם את הזכות להיות מיוצגים ולהתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום התעבורה המתמחה בניהול תיקים מול המרב"ד. משרד עורכי הדין ז'ורבסקי – אלבראנס מלווה נהגים מזה 20 שנה אל מול המכון לבטיחות בדרכים, משרד הרישוי ובתי המשפט לתעבורה ועושה זאת ביעילות, מקצועיות ומיומנות תוך מתן יחס אישי אדיב לכל לקוח.

איך נהג ידע שהוא מוזמן למוסד הרפואי לביצוע בדיקת כשירות רפואית לנהיגה?

במקרה של מבקש רישיון נהיגה לסחורה כבדה (משא כבד) או רישיון נהיגה ציבורי, נהג שימלא את פרטיו במשרד הרישוי וישאיר טופס ירוק יקבל זימון לביצוע בדיקת כשירות רפואית לנהיגה בדואר כעבור מספר חודשים. חיוני שברשות משרד הפנים תהיה כתובת הדואר הנוכחית של הנהג כדי שלא יחמיץ את הזימון הזה. חשוב לציין כי ההמתנה לבדיקת כשירות רפואית עשויה להיות ארוכה במיוחד, אך ניתן לפנות לעורך דין המתמחה בתחום על מנת לבחון את האפרשויות לצמצם את זמן ההמתנה. בנוסף, אם דווח למשרד הרישוי על ידי גורם מדווח (בתי משפט, ביטוח לאומי, צה"ל וכדומה) על נהיגתו המסוכנת של הנהג, יקבל הנהג זימון לביתו לבדיקת כשירות רפואית, גם זימון מסוג זה יישלח בדואר. במידה והנהג לא יתייצב לבדיקת הכשירות הרפואית לנהיגה, המכון רשאי לשלול את רישיון הנהיגה ולהודיע על כך למשרד הרישוי.

מהו מבחן הכשירות הרפואית לנהיגה?

סוג הבחינה תלוי בנסיבות הנבדק. נכון שיש קווי דמיון בין הבחינות השונות, אבל לכל נהג יהיה מבחן שונה, שנקבע על ידי רופא המכון הרפואי לבטיחות בדרכים שמעריך את המקרה שלו. הבחינה עשויה להימשך מספר שעות ולעלות כמה מאות שקלים. בנוסף לבחינת הנהיגה, יש צורך במספר טפסים רלוונטיים כדי לספק תיעוד רפואי הקשור לבריאות (בדרך כלל כאשר מיוחסת להם נכות כלשהי). אם אתם זקוקים לייצוג וייעוץ של עורך דין מומחה בתחום התעבורה, שיעזור לכם עם איסוף הטפסים הרלוונטיים למקרה, בהכנה לבדיקת המכון הרפואי ולערעור על תוצאות הבדיקה, צרו קשר עם משרד עורכי דין ז'ורבסקי – אלבראנס. נשמח לעמוד לרשותכם!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים או חייג:

050-9693593

אודות ז'ורבסקי - אלבראנס

משרד עורכי דין ז'ורבסקי – אלבראנס מתמחה בדיני תעבורה ומציע מניפת שירותים משפטיים מקצועיים ואיכותיים.

משרדנו חרט על דגלו גישה ייחודית אשר רואה את "הלקוח במרכז", והערכים המנחים אותנו הם רגישות, מקצועיות, בקיאות, עדכנות, שקיפות, אמינות ויצירתיות משפטית.

אנחנו נעזור לך להחזיר את הרישיון שלך. עם ניסיון של מעל 20 שנה, אנחנו כאן בשבילך! משרד עו"ד ז'ורבסקי – אלבראנס מומחים בתעבורה והמכון הרפואי

כך אנחנו יכולים לסייע לך:

לכל שאלה בנושא ניתן ליצור קשר דרך האתר או לחייג למספר:
050-9693593

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את:

עישון קנאביס בזמן נהיגה

האם שימוש בקנאביס רפואי מחייב זימון לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בישראל משתמשים בקנאביס רפואי לטיפול במגוון מצבים רפואיים. כתוצאה מכך, עולה השאלה האם שימוש בקנאביס רפואי מחייב זימון לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד).

התשובה לשאלה זו אינה חד משמעית. בעבר, נהגים המחזיקים ברישיון לקנאביס רפואי היו מחויבים לעבור בדיקה במרב"ד באופן אוטומטי. אולם, בשנת 2019, משרד הבריאות פרסם הנחיה חדשה ששינתה את המצב.

קרא עוד »
תשלום אגרה ועדת ערר

תשלום אגרה לפני הדיון בועדת ערר

ועדת ערר של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד) היא גוף שנועד לבחון מחדש החלטות רפואיות בנוגע לרישיונות נהיגה. אדם שהוחלט על פסילת רישיונו או הגבלתו, או מי שנדרש לעבור בדיקות רפואיות מיוחדות, רשאי להגיש ערר לוועדה זו.

קרא עוד »
איך לבחור עורך דין תנועה (תעבורה)

איך לבחור עורך דין תנועה (תעבורה)

תקנות התעבורה וחוקי הכביש בישראל יכולים להיות מסובכים ומורכבים, ולכן, במקרים של עבירות תנועה, מומלץ לשכור את שרותיו של עורך דין תנועה (תעבורה) מוסמך המומחה

קרא עוד »

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה