מה המשמעות של בדיקת כשירות רפואית לנהיגה?

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים או חייג: 050-9693593

מחברת: עו"ד רובי אלבראנס

עו"ד רובי אלבראנס

עו"ד רובי אלבראנס הינה לשעבר מנהלת ענף וועדת ערר במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. לעו"ד אלבראנס ניסיון בניהול אלפי ערעורים על מגוון הסוגיות הרפואיות בגינן נשללים רישיונות נהיגה במכון הרפואי. עו"ד אלבראנס מכהנת כיום כיו"ר ועדת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים של לשכת עורכי הדין.
תוכן עניינים
מה המשמעות של בדיקת כשירות רפואית לנהיגה?

כל נהג אשר משרד הרישוי סבור שהוא עלול לסכן את הנמצאים בכביש בעת נהיגתו או מי שמעוניין לנהוג ברכב ציבורי ומטען גדול יידרש לעבור בדיקה רפואית. על ביצוע בדיקת כשירות רפואית לנהיגה מופקד המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, המציע שירותים רפואיים למשרד הרישוי ולבסוף מגיש את המלצתו למשרד הרישוי. אם אתם חוששים מהליך הבדיקה מול המכון לבטיחות בדרכים, יש לכם את הזכות להיות מיוצגים ולהתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום התעבורה המתמחה בניהול תיקים מול המרב"ד. משרד עורכי הדין ז'ורבסקי – אלבראנס מלווה נהגים מזה 20 שנה אל מול המכון לבטיחות בדרכים, משרד הרישוי ובתי המשפט לתעבורה ועושה זאת ביעילות, מקצועיות ומיומנות תוך מתן יחס אישי אדיב לכל לקוח.

איך נהג ידע שהוא מוזמן למוסד הרפואי לביצוע בדיקת כשירות רפואית לנהיגה?

במקרה של מבקש רישיון נהיגה לסחורה כבדה (משא כבד) או רישיון נהיגה ציבורי, נהג שימלא את פרטיו במשרד הרישוי וישאיר טופס ירוק יקבל זימון לביצוע בדיקת כשירות רפואית לנהיגה בדואר כעבור מספר חודשים. חיוני שברשות משרד הפנים תהיה כתובת הדואר הנוכחית של הנהג כדי שלא יחמיץ את הזימון הזה. חשוב לציין כי ההמתנה לבדיקת כשירות רפואית עשויה להיות ארוכה במיוחד, אך ניתן לפנות לעורך דין המתמחה בתחום על מנת לבחון את האפרשויות לצמצם את זמן ההמתנה. בנוסף, אם דווח למשרד הרישוי על ידי גורם מדווח (בתי משפט, ביטוח לאומי, צה"ל וכדומה) על נהיגתו המסוכנת של הנהג, יקבל הנהג זימון לביתו לבדיקת כשירות רפואית, גם זימון מסוג זה יישלח בדואר. במידה והנהג לא יתייצב לבדיקת הכשירות הרפואית לנהיגה, המכון רשאי לשלול את רישיון הנהיגה ולהודיע על כך למשרד הרישוי.

מהו מבחן הכשירות הרפואית לנהיגה?

סוג הבחינה תלוי בנסיבות הנבדק. נכון שיש קווי דמיון בין הבחינות השונות, אבל לכל נהג יהיה מבחן שונה, שנקבע על ידי רופא המכון הרפואי לבטיחות בדרכים שמעריך את המקרה שלו. הבחינה עשויה להימשך מספר שעות ולעלות כמה מאות שקלים. בנוסף לבחינת הנהיגה, יש צורך במספר טפסים רלוונטיים כדי לספק תיעוד רפואי הקשור לבריאות (בדרך כלל כאשר מיוחסת להם נכות כלשהי). אם אתם זקוקים לייצוג וייעוץ של עורך דין מומחה בתחום התעבורה, שיעזור לכם עם איסוף הטפסים הרלוונטיים למקרה, בהכנה לבדיקת המכון הרפואי ולערעור על תוצאות הבדיקה, צרו קשר עם משרד עורכי דין ז'ורבסקי – אלבראנס. נשמח לעמוד לרשותכם!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאר פרטים או חייג:

050-9693593

אודות ז'ורבסקי - אלבראנס

משרד עורכי דין ז'ורבסקי – אלבראנס מתמחה בדיני תעבורה ומציע מניפת שירותים משפטיים מקצועיים ואיכותיים.

משרדנו חרט על דגלו גישה ייחודית אשר רואה את "הלקוח במרכז", והערכים המנחים אותנו הם רגישות, מקצועיות, בקיאות, עדכנות, שקיפות, אמינות ויצירתיות משפטית.

אנחנו נעזור לך להחזיר את הרישיון שלך. עם ניסיון של מעל 20 שנה, אנחנו כאן בשבילך! משרד עו"ד ז'ורבסקי – אלבראנס מומחים בתעבורה והמכון הרפואי

כך אנחנו יכולים לסייע לך:

לכל שאלה בנושא ניתן ליצור קשר דרך האתר או לחייג למספר:
050-9693593

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר:

אהבתם את התוכן? בטוח תאהבו גם את:

כמה זמן לוקח לקבל תשובה המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

אחת השאלות הנפוצות ביותר בקרב נהגים שנדרשים לעבור בדיקות במרב"ד היא: כמה זמן ייקח לקבל תשובה? בגדול – בין 4-6 שבועות. עם זאת, לשאלה הזו שהיא על פניו פשוטה, טומנת בחובה מורכבות רבה ומושפעת ממגוון גורמים, ולכן המקרים הספציפים שלכם עלולים להתעכב. מי ובכמה? בואו נדבר על זה;

קרא עוד »
מכון הארבעה

מכון הארבעה – המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, או בקיצור המרב"ד, ידוע גם בשם "מכון הארבעה". מכון זה הוא יחידה מנהלית הפועלת תחת משרד הבריאות. תפקידו המרכזי של מכון הארבעה הוא לקבוע את הכשירות הרפואית והמנטלית לנהיגה של נהגים בעלי מצבים בריאותיים מסוימים או של עברייני תנועה. המטרה העיקרית של מכון הארבעה היא למנוע תאונות דרכים שעלולות להיגרם עקב ליקויים או מגבלות בריאותיות של הנהג.

קרא עוד »

כיצד להחזיר את רישיון הנהיגה לאחר שלילה עקב אחוזי נכות

הנהיגה היא חלק בלתי נפרד מחייו של אדם מודרני. היא מאפשרת לנו להגיע לעבודה, ללימודים, לקניות, לרופא, לפגוש חברים ולבלות. עבור אנשים בעלי מוגבלויות, יכולת הנהיגה חשובה אף יותר, שכן היא מאפשרת להם לשמור על עצמאותם ועל איכות חייהם.

שלילת רישיון נהיגה עקב אחוזי נכות יכולה להיות מכה קשה. היא עלולה לגרום לתחושות של תסכול, חוסר אונים ובידוד. יתרה מזאת, שלילת רישיון הנהיגה עלולה להשפיע משמעותית על היכולת לעבוד, ללמוד ולתפקד בחיי היום יום.

עם זאת, חשוב לדעת שישנם צעדים שניתן לנקוט כדי לנסות להחזיר את רישיון הנהיגה. במאמר זה נסקור את הסיבות הנפוצות לשלילת רישיון נהיגה עקב אחוזי נכות, נסביר מה עליכם לעשות אם רישיון הנהיגה שלכם נשלל, ונפרט את האפשרויות העומדות לרשותכם.

מטרת המאמר היא לספק לכם מידע חיוני שיעזור לכם להתמודד עם שלילת רישיון הנהיגה ולקבל החלטות מושכלות לגבי הצעדים הבאים.

קרא עוד »
כיצד עורך דין יכול לעזור לכם להתמודד עם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

כיצד עורך דין יכול לעזור לכם להתמודד עם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרבד) ממלא תפקיד קריטי בשמירה על ביטחון הציבור בכבישים. זימון למכון יכול להוות חוויה מלחיצה וקשה עבור רבים, שכן תוצאות הבדיקות עלולות להשפיע באופן משמעותי על יכולתם לנהוג ואף על אורח חייהם. במקרים רבים, פניה לעורך דין מומחה המכון הרפואי יכולה להוות גורם מכריע בהצלחה מול המכון. להלן הרחבה מעמיקה יותר בנוגע לתרומתו של עורך דין המכון הרפואי בכל שלב ושלב לאורך התהליך:

קרא עוד »

המומחים שיעזרו לכם להחזיר את רישיון הנהיגה שניפסל על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

אובדן רישיון הנהיגה יכול להיות אירוע קשה ומלחיץ, במיוחד אם אתם תלויים בכלי הרכב שלכם לצורך עבודה, לימודים או ניהול חיי היומיום. במקרים בהם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד) פסל את רישיון הנהיגה שלכם, קיימות מספר דרכים להחזיר אותו, ומומחים שונים יכולים לסייע לכם בתהליך. כמו בכל הליך משפטי מי שאמון על ניהול ותיאום המומחים הנדרשים בתיק הנו עורך דין מרב"ד אשר מנהל את ההליך בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים , ועדת הערר או בית המשפט לפי הצורך.

קרא עוד »
עישון קנאביס בזמן נהיגה

האם שימוש בקנאביס רפואי מחייב זימון לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בישראל משתמשים בקנאביס רפואי לטיפול במגוון מצבים רפואיים. כתוצאה מכך, עולה השאלה האם שימוש בקנאביס רפואי מחייב זימון לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד).

התשובה לשאלה זו אינה חד משמעית. בעבר, נהגים המחזיקים ברישיון לקנאביס רפואי היו מחויבים לעבור בדיקה במרב"ד באופן אוטומטי. אולם, בשנת 2019, משרד הבריאות פרסם הנחיה חדשה ששינתה את המצב.

קרא עוד »

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה

תודה שפנית, נחזור אליך תוך כמה שעות ביום העבודה